اف تی سنتر

قرارداد سئو و بهینه سازی سایت

نمونه قرارداد بهینه سازی سایت اف تی سنتر

این قرار داد در تاریخ ………………… فی مابین ……………………………… که از این پس کارفرما نامیده می شود، از یک طرف و ……………………………….. که از این پس مجری نامیده می شود، از سوی دیگر، طبق مقررات و شرایطی که در این قرارداد درج شده است، منعقد می گردد.

مشخصات طرفین:

مشخصات مجری:

نام شرکت: ……………….. نام نماینده: …………………  سمت: ………………….. آدرس ایمیل: ………………………. تلفن ثابت: …………………. آدرس: ………………………………………………………………………..

مشخصات کارفرما:

نام شرکت: ……………….. نام نماینده: …………………  سمت: ………………….. آدرس ایمیل: ………………………. تلفن ثابت: …………………. تلفن همراه …………………… آدرس: ………………………………….

مفاد قرارداد:

ماده ۱ – موضوع قرارداد: سئو و بهینه سازی سایت

ماده ۲ – فازبندی پروژه

فاز یک : ………………………………………………………………………………………………………………………………….. در صفحه اول گوگل
فاز دوم : …………………………………………………………………………………………………………………………………. در صفحه اول گوگل

ماده ۳– مدت انجام قرارداد:

مدت زمان تحویل بین ………… تا ……… ماه در دوفاز می باشد.

ماده ۴– تعهدات مجری پروژه:

رعایت امانت و حفظ اموال و مدارکی که کارفرما در اختیار مجری قرار می دهد و استفاده بهینه از آن برای انجام موضوع قرارداد.

ماده ۵– مبلغ قرارداد:

هزینه کل مبلغ قرار داد با خدمات و کلمات کلیدی درج شده در ماده ۲:
به مبلغ (عدد) …………………………………………………. ریال که معادل (حروف) ………………………………………………… ریال می باشد.

ماده ۶ – مراحل و نحوۀ پرداخت:

مرحلۀ ۱: در هنگام قرار داد ۵۰ درصد مبلغ قرارداد دریافت می گردد.
مرحله ۲ : هنگام بدست آمدن نتایج فاز اول ۳۰ درصد دوم از مبلغ قرارداد دریافت می گردد.
مرحلۀ ۳: زمان اتمام کار و بدست آمدن تمام نتایج در صفحه اول موتور جستجوی گوگل ۴۰ درصد مبلغ قرارداد دریافت می شود. (تسویه کامل مبلغ قرارداد)

ماده ۷– فسخ قرارداد:

فســخ یک جانبه قرارداد از سوی هریک از طرفین قرارداد به جز موارد ذکر شده در ماده ۸ قابل پذیرش نبوده و فسخ قرارداد فقط با توافق طرفین امکان پذیر است.

ماده ۸ – شرایط خاص:

در مواردی که به علل ناشی از شرایط خاص مانند تغییر استراتژی گوگل، که رفع آن خارج از حیطه توانایی مجری پروژه است، در صورت فسخ قرارداد، هیچ یک از طرفین حق مطالبه خسارت وارده را نخواهند داشت و اقدامات پس از فسخ از قبیل تسویه حساب با توافق طرفین صورت می گیرد و یا مدت زمان انجام پروژه برای پشتیبانی سایت تمدید می گردد.

ماده ۹ – حقوق معنوی مجری:

مجری مجاز است تا نام و لینک وب سایت خود را در قسمت فوتر سایت کارفرما قراردهد.

ماده ۱۰ – عدم موفقیت:

۱ -در صورت بروز اشتباه از طرف کارفرما(مانند فعالیت های کلاه سیاه)، مجری طرح هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
۲- اگر کارفرما در پروسه کاری تصمیم به تعویض کلمه کلیدی گرفت باید هزینه کار جدید پرداخت شود.
۳- اضافه کردن کلمه کلیدی در طول انجام کار با توافق طرفین جهت هزینه و مدت زمان انجام کار می باشد.
۴- بعد از شروع کار اگر کارفرما به هر دلیلی مایل به ادامه کار نبود باید تمام هزینه ها به مجری طرح پرداخت شود.
۵- اگر در زمان معین شده مجری موفق به انجام کار نشده بود و کلمه کلیدی در صفحه دوم و یا سوم گوگل قرار گرفت کارفرما موظف است ۶۵% کل مبلغ قرارداد را پرداخت نماید و در صورت توافق برای تمدید قرارداد ۲۰% از مبلغ کل قرارداد به عنوان جریمه از مجری کسر میشود.
۶ – در صورت نامناسب بودن سرور یا هاست سایت کارفرما موظف می باشد تا سرور مد نظر مجری طرح را تهیه کند در غیر این صورت مجری هیچ مسئولیتی در قبال حصول نتیجه نخواهد داشت.
۷ – کارفرما در طول پروسه نمی تواند درخواستی از مجری طرح داشته باشد که بر روی سئوی سایت تاثیر منفی می گذارد در غیر این صورت هیچ مسئولیتی متوجه مجری طرح نمی شود.
۸- مشکلات سایت در طول پروسه بهینه سازی اگر در قسمت طراحی سایت باشد هزینه آن مربوط به واحد طراحی سایت می باشد و کارفرما موظف می باشد تا آن را انجام دهد.
۹ – اگر مجری طرح با تیم مد نظر کارفرما شروع به کار کرد، کارفرما موظف است که همکاری تمام و کمال تیم را با مجری طرح گارانتی نماید در غیر این صورت مجری طرح هیچ مسئولیتی ندارد.

ماده ۱۱ – قانون حاکم بر قرارداد:

این قرارداد از هرنظر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
این قرارداد و تبصره های ذیل آن در تاریخ امضاء متعاقدین رسیده و طرفین با امضای این قرارداد، خود را متعهد و ملزم به اجرای کلیه مفاد آن و پیوست های مربوطه می دانند. شایان ذکر می باشد که جهت آسودگی خاطر کارفرما، این قرارداد انعطاف کافی جهت تغییرات را دارا می باشد.

ماده ۱۲– الحاقات:

شرایط خاص قرارداد:
مجری این قرارداد ……………………… می باشد.

بند ۱ – تعهدات مجری:

مجری تعهد می کند که تمامی خدمات برای رسیدن به نتیجه ذکر شده در توضیحات هر فاز قرارداد را به درستی و حداکثر تا موعد مشخص انجام خواهد داد.
تبصره۱: ارتباط، ارائه مشاوره، فیکس کردن زمان برگزاری جلسات مشترک، مشخص کردن کار هر یک از اعضای تیم کارفرما و ارائه گزارشات و تمامی اسناد مربوطه، تنها از طریق هماهنگی با ………………. مقدور است.

تبصره۲:  زمان های فعالیت بیشتر از مدت مشخص شده در بند قبلی این قرارداد، مشمول هزینه اضافی ساعتی ۷۰۰ هزار ریال می باشد. پیش از رسیدن به زمان بیشینه ماهیانه، گزارشی به کارفرما داده خواهد شد.

بند ۲ – تحویل گرفتن کار:

تمامی خدمات مورد اشاره در بخش خدمات، در این قرارداد جای داشته و شرط کار، عدم ایجاد تغییر در ساختارهای اولیه و تحویل کار به همان صورت که توسط کارشناس سئو و بهینه سازی سایت seo مشاهده شده است، می باشد.

بند ۳ – اعمال تغییرات بدون هماهنگی با کارشناس مجری

ایجاد تغییرات یک سویه و بدون اطلاع رسانی کارشناس مجری و مدیر پروژه، می تواند منجر به تغییر در نتایج به دست آمده نهایی شده و باعث تغییر در جایگاه سایت، اختلال در بهینه سازی و یا دوباره کاری کارفرما و کارشناسان مجر ی باشد که مسئولیت آن را مجری نمی پذیرد.

تبصره ۳ : بدیهی است که در صورت لزوم به ایجاد تغییر در صفحاتی که بدون اذن کارشناس مجری تغییر یافته، هزینه جداگانه ای اخذ خواهد شد.

بند ۴ – تعهدات کارفرما

برای شروع فعالیت کارفرما متعهد می گردد که:

۱ – تمامی ارتباط با کارشناسان مجری از طریق مجری بوده و امکان ارتباط از طریق ایمیل، تماس تلفنی و غیره توسط مدیر پروژه قابل پیگیری می باشد.
۲ – تمامی هزینه ها، خدمات، مدارک ارائه شده، پیشنهادات و گزارشات را محرمانه دانسته و از انتشار آن و یا ارائه به اشخاص ثالث می پرهیزد.
۳ – کارفرما تضمین می نماید که تمامی مطالب مورد استفاده در سایت، از جمله برند، لوگو، مطالب و … متعلق به کارفرما بوده و هیچ گونه مسئولیت حقوقی در مورد استفاده از موارد لحاظ شده متوجه مجری نمی شود.

تبصره ۴ – مجری، کنترلی بر تصمیمات سیاسی موتورهای جستجو ندارد. ممکن است بنا به هر یک از دلایل ذکر شده و در شرایط فورسماژور، موتورهای جستجو تصمیماتی اتخاذ نمایند که منجر به کاهش رتبه سایت شود.

تبصره ۵ – به دلیل حجم بالای رقابت در کلمات کلیدی خاص، تغییرات مداوم الگوریتم ها و فاکتور های رقابتی مختلف، مجری تضمین کسب رتبه مشخصی در صفحه اول را در این قرارداد انجام نداده و این مورد در قالب قراردادی خارج از این قرارداد قابل تنظیم است.

تبصره ۶- استفاده از روش های کلاه سیاه (روشهای غیر قانونی کسب رتبه در گوگل) در دستور کار مجری قرارنداشته و به هیچ وجه حتی بنا به درخواست کارفرما، اعمال نخواهد شد. درصورت انجام هر یک از موارد کلاه سیاه توسط نماینده کارفرما، مجری هیچ مسئولیتی را نپذیرفته و مجاز به ختم یک طرفه قرارداد می باشد و در صورت تمایل به ادامه همکاری با توجه به بررسی مجری هزینه و زمان برای حصول اعلام خواهد شد.

تبصره ۷ – مجری می تواند پس از پایان یا در حین قرارداد نسبت به درج مشخصات شرکت یا لوگوی آن به منظور تبلیغات خود استفاده نماید. همچنین قراردادن لینک متن زیر در پایین صفحات سایت کارفرما قابل قبول است.

این قرارداد در تاریخ ………….. دو نسخه ۴ برگی که شامل ۱۲ ماده ، ۴ بند و ۷ تبصره است تنظیم و تهیه گردید و به تائید طرفین قرارداد رسید. ( لازم به ذکر است که این قرارداد بدون مهر و امضا طرفین و حتی کپی آن هیج ارزش قانونی نخواهد داشت ).

دریافت فایل نمونه قرارداد سئو و بهینه سازی سایت

تمامی حقوق متعلق به اف تی سنتر می باشد.