اف تی سنتر

اهمیت تولید محتوای یکتا در سئو سایت

اهمیت تولید محتوای یکتا

سئو و بهینه سازی سایت شامل فاکتورهای متعددی می باشد اما مهمترین موضوع حال حاضر در بهینه سازی سایت اهمیت تولید محتوای یکتا یا همان محتوای اورجینال یا اصلی می باشد. هیچ کسی علاقه ای به خواندن اخبار و یا مطالب قدیمی ندارد. محتوای مقالاتتان و پست وبلاگتان باید جدید، تازه و یکتا باشد و شما باید محتوایی را تولید کنید که به تمام اطلاعات موجود در اینترنت، در مورد یک موضوع خاص اطلاعاتی را اضافه کند. در این مقاله، قصد دارم به اهمیت محتوای یکتا یا اصلی در سئو سایت بپردازم.

ماموریت گوگل

به منظور درک اینکه چرا محتوای یکتا یا اصلی برای سئو سایت مهم است، باید نگاهی به ماموریت گوگل بینداریم. ماموریت گوگل خواندن و سازماندهی اطلاعات مفید و مورد نیاز کاربران می باشد. بنابراین، به دلیل رتبه بندی مطالب در گوگل، شما باید مطالبی را که برای مخاطبانتان مفید و مورد نیاز است تولید نمایید. اطلاعات شما باید چیزی به تمام اطلاعات موجود در اینترنت، در مورد یک موضوع خاص اضافه کند. شما باید محتوایی را تولید کنید که در مقالات، وبلاگ ها و یا وب سایت های دیگر به مخاطبان خود ارائه نمی دهند.

امروزه موتورهای جستجوگر تا حدی پیشرفته و هوشمند هستند که به راحتی دستور نگارشی و عبارت را می فهمند و تشخیص می دهند. از اینرو به هنگام رتبه بندی سایت نسبت به دیگر سایت ها، محتوای جاری صفحه حتما درنظر گرفته می شود.

محتوای یکتا یا اصلی چیست؟

محتوای اصلی لزوما به معنی محتوای جدید نیست. البته، اگر مطلب شما کاملا جدید باشد، به طور خودکار به معنای اصلی شناخته می شود. با این حال، دادن نظر در یک موضوع خاص هم به عنوان محتوای اصلی شمرده میشود. زاویه دید شما به یک مطلب می تواند باعث شود مطالبتان منحصر به فرد و اصلی شود. محتوای اصلی نیز می تواند یک نمای کلی از اطلاعات (قدیمی تر) باشد.

به مخاطبان خود فکر کنید

اگر شما می خواهید محتوای اصلی بنویسید، باید به مخاطبان خود فکر کنید. شما چه می خواهید به مخاطبانتان بگویید؟ پیام اصلی مقاله تان چیست؟ هدفتان چیست؟ شما می خواهید مخاطبانتان پس از خواندن مطالب شما چکاری را انجام دهند؟ آیا شما می خواهید آنها را به شرکت در یک مسابقه یا به خرید از محصولات خود یا به خواندن پست های بیشتر دعوت کنید؟

در نوشتن یک مقاله یا تولید انواع دیگر محتوا همیشه باید از خودتان بپرسید که یک بازدید کننده به چه دلیلی باید به سایت شما بیاید. حتی اگر سایت شما یک سایت تجاری است، در خیلی از مواقع نیاز است که راجع محصولات و خدمات خود توضیحات کاملی را در قالب چندین مقالۀ کامل و تصویری ارائه کنید. حتی مقالات آموزشی در کنار مقالات توضیحی مخصوص محصولات شما، می‌تواند سبب افزایش جذب مخاطب و سپس افزایش مشتری‌های بالقوۀ شما گردد. بازدید کنندگان سایت معمولاً در رابطه با سایت‌ های پرمحتوا نظر مساعدتری نسبت به محصولات آن شرکت دارند.

فکر کردن در مورد این سوالات به شما کمک خواهد کرد تا یک ایده اصلی برای پست یا مقاله تان داشته باشید.

پژوهش کلید واژه

تحقیق و بررسی کلمات کلیدی باید اولین مرحله از هر استراتژی سئو سایت باشد. انتخاب کلمات کلیدی که می خواهید برایشان رتبه ای در موتورهای جستجو به دست آورید و ترافیک وب سایتان را افزایش دهید، اولین و مهم ترین مرحله ای است که باید در نظر داشته باشید.

به همین خاطر ایجاد کردن فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط یکی از اولین و مهم ترین کارهایی است که در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر باید انجام شود.

ابزارهای رایگانی در مورد پژوهش و تحقیق بر روی کلمات کلیدی مرتبط وجود دارد و شما می توانید از این ابزارها برای انتخاب کلید واژه های مهم که کاربران آنها را بیشتر جستجو میکنند استفاده نمایید.

شما باید بدانید که افراد چگونه محصولات، خدمات یا اطلاعات مورد نظر خود را در موتورهای جستجوگر، جستجو می کنند. اجرا و به کارگیری کلمات کلیدی مناسب به شما کمک خواهد کرد رتبه بندی بهتری نسبت به رقبای خود داشته باشید.

اگر شما تحقیق کلمات کلیدی را به درستی انجام دهید در انتها لیستی را تهیه خواهید کرد که کاربران بیشتر از آنها برای پیدا کردن محصولات و یا خدمات شما استفاده میکنند که شما باید محتوای خود را پیرامون این کلمات کلیدی تولید نمایید.

نتیجه:

اگر سایت شما دارای محتوای مفیدی باشد، بازدید کنندگان کیفیت محتوا را به نویسندۀ آن نسبت می‌دهند. پس حتی در سایت شخصی خود هم سعی کنید چیز مفیدی داشته باشید تا به بازدید کنندگان خود ارائه کنید. این به اعتبار شخصی شما اضافه خواهد کرد. تولید محتوا در سایت شخصی کار سختی نیست. کافی است از آنچه که بلد هستید و در آن موضوع تجربه کنید بنویسید و آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید. حتی نوشتن دیدگاه‌های شخصی هم می‌تواند بسیار مفید باشد.

نباید فراموش کنیم، در رابطه با محتوا، موتورهای جستجو مثل گوگل خیلی حساس هستند و اگر شما محتوای مفید و یکتایی را برای عرضه داشته باشید، آنها به ارزش سایت شما خواهند افزود و نفرات بیشتری را به سایت شما خواهند فرستاد. عرصۀ وب عرصۀ رقابت تنگاتنگی است که مزیت در آن بسیار است و برای بُردن مسابقه همیشه باید چیز جدیدی داشته باشید و ارائه کنید.

دوستان و همراهان همیشگی اف تی سنتر امیدورام مقالات آموزش سئو ما برایتان مفید واقع شوند.

مطالب مرتبط

فروردین ۱۵, ۱۳۹۶

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz
تمامی حقوق متعلق به اف تی سنتر می باشد.