اف تی سنتر

رازهای افزایش ترافیک وب سایت (قسمت دوم)

رازهای افزایش ترافیک وب سایت

در جلسه گذشته نکاتی را در مورد افزایش ترافیک وب سایت (قسمت اول) فرا گرفتید. در این بخش قصد داریم نکاتی جدید از رازهای افزایش ترافیک وب سایت را به شما آموزش دهیم. در ادامه با مباحث آموزش سئو سایت همراه باشید.

روش دوم: ترویج دادن سایت خود

در زیر به بررسی موارد ترویج وب سایت میپردازیم:

استفاده از سیستم پرسش و پاسخ:

به احتمال زیاد در سایتهای خدماتی با بخش سوالات متداول روبرو شده اید در این قسمت مدیر سایت با طرح چندین سوال که ممکن است کاربران زیادی آنها را پرسیده باشند و یا خود مدیر فکر کند احتمال دارد بازدیدکنندگان این سوال ها برایشان بوجود بیایید و جواب دادن به آنها باعث ایجاد آرامش خاطر از محصول یا خدمات ارائه شده شود.

تعامل با خوانندگان از طریق نظرات:

نظرات یک راه عالی برای در تماس ماندن با خوانندگانتان است. پاسخ به نظرات در مقالات خود و در نظر گرفتن چند دقیقه در روز برای پاسخ به نظرات تاثیر شگفتی دارد.

دنبال کردن وب سایت ها و وبلاگ های مرتبط با کسب و کار خود:

همیشه با وب سایت ها و وبلاگ های مرتبط در ارتباط باشید و در آنها در مورد پست ها نظر بگذارید و در حال تعامل باشید تا با اینکار افراد راه ورود به وب سایتتان را پیدا کنند.
گذاشتن پست به عنوان مهمان در وبلاگ ها و دعوت از وبلاگ نویسان دیگر به گذاشتن پست در وب سایتتان، گذاشتن پست به عنوان مهمان یک راه عالی برای داشتن ترافیک بین وبلاگ های مرتبط است.

فعالیت در انجمن ها:

انجمن مکانی است که شما میتوانید با داشتن اسم و مشخصات خودتان در آن مطلب بنویسید و با دیگران گفتگو داشته باشید و مزیت آن در این است که تمام گفتگو ها مکتوب و دسته بندی شده باقی میمانند و شما میتوانید در پاسخ به حرفهای دیگران مطالب خود را در ادامه مطالب آنها بنویسید. فعالیت در یک انجمن فعال نیز راهی عالی برای تبدیل شدن به جستجوهای بیشتر و قابل رویت می باشد.

از طریق گوگل, فروم ها و انجمن های مرتبط با سایت خود را پیدا کرده در آن عضو شوید و به بحث و گفتگو بپردازید، سوالات دیگر کاربران را پاسخ دهید تا از این طریق آنها را جذب کنید. همچنین می توانید آدرس وب سایت خود را در قسمت امضا قرار دهید.

روش سوم: شبکه های اجتماعی

در زیر به بررسی شبکه های اجتماعی میپردازیم:

استفاده از شبکه های اجتماعی برای گسترش خود:

فعالیت در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. ارسال محتوای قابل قبول، که همین محتوای خوب باعث می شود مطالب شما را دنبال و به اشتراک بگذارند و همواره پیگیر شما باشند. با توجه به نیازهایتان راه های مختلفی وجود دارد که شما بتوانید در شبکه های اجتماعی خود را گسترش دهید.

ایجاد یک صفحه کسب و کاری در فیس بوک:

قطعا مزیت بازاریابی در شبکه های اجتماعی، دیگر به همگان ثابت شده است. ولی اینگونه بازاریابی نیز، مثل همه حرفه های دیگر، ریزه کاریهایی دارد که اگر رعایت نشود موفقیت آنچنانی را در پی نخواهد داشت. یکی از آن ریزکاریها داشتن پیج حرفه ای و حساب شده در فیس بوک است و شما می توانید بسرعت مقالات خود را به اشتراک بگذارید و از جهتی یک راه خوب برای تبیغات وب سایت شما می باشد.

ارسال مقالات جدید در توییتر:

توییتر نام یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی جهان می باشد که روزانه هزاران و یا حتی میلیون‌ها نفر در توییتر مطالب و عکس‌ های خود را به اشتراک می گذارند. با ایجاد یک حساب کاربری توییتر برای وب سایت خود به راحتی می توانید مطالب خود را به اشتراک بگذارید.

استفاده از وبلاگ Tumblr:

وبلاگ Tumblr یک سرویس وبلاگ نویسی است که اجازه می دهد تا شما به راحتی به محتوای سراسر وب لینک دست یابید. از وبلاگ Tumblr میتوانید برای ارسال لینک به مقالات خود استفاده نمایید.

راه اندازی یک صفحه گوگل پلاس Google+:

گوگل پلاس سرویس شبکه اجتماعی گوگل است، و مانند دیگران، اجازه می دهد تا شما به راحتی لینک به مقالات منتشر شده خود را ارسال کنید. گوگل پلاس دارای مخاطبان بسیار بزرگ بالقوه، است که همه کاربران گوگل دسترسی به آن را دارند، هر چند درصد بسیار کوچکتری از آن استفاده می کنند.

پین کردن مطالب خود را در pinterest :

پینترست یک شبکه ی اجتماعی است که برای اشتراک گذاری عکس ها مورد استفاده قرار میگیرد در ابتدا پینترست بیشتر مورد توجه زنان قرار گرفت ولی رفته رفته مردان هم نسبت به این موضوع علاقه مند شدند. در حوزه سئو شبکه اجتماعی پینترست کمک شایانی در جهت دیده شدن کسب و کار شما می کند.

در پینترست شما میتوانید دارای یک برد شخصی باشید که عکس های خود را با pin کردن برای دیگران به اشتراک بگذارید, اگر با شبکه اجتماعی اینستاگرام کار کرده باشید به راحتی میتوانید با pinterest هم ارتباط برقرار کرده و سریعا تعداد دنبال کننده های خود را افزایش دهید.

در شبکه اجتماعی پینترست جعبه ی جستجو یکی از امکانات ویژه ی آن است که به راحتی میتوانید با کلمات کلیدی مورد نظرتان این جستجو را برای خود بهینه کنید.
یکی دیگر از مزایای شبکه اجتماعی Pinterest امکان دسترسی موتورهای جستجو مانند گوگل در نمایش جستجوها است. این بزرگترین مزیتی است که این شبکه اجتماعی داراست و در امر سئو داشتن صفحات اجتماعی و فعال بودن در آنها یکی از اصول سئو است.

استفاده از تصاویر در اینستاگرام:

اینستاگرام یکی از رسانه های اجتماعی میباشد که به شما اجازه به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیو هایتان را میدهد (مانند اینستاگرام آموزش سئو) .  محتوای تصویری در رسانه های اجتماعی از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد و اینستاگرام نیز بر قدرت بینایی تمرکز میکند، بنابراین می توان در کنار دیگر رسانه ها از اینستاگرام نیز بهره برد تا مشتریان بیشتری را به کسب و کار خود جذب کرد. همچنین می توانید توسط ایناستگرام به گفتگو بپردازید و از هشتگ برای تبلیغ و لینک وب سایت خود استفاده نمایید.

روش چهارم: دید کلی

در زیر به بررسی طراحی وب سایت مناسب میپردازیم:

ساختار منسجم، و طراحی مدرن برای سایتتان داشته باشید:

اگر سایت شما از لحاظ بصری خوب نباشد، بسیاری از بازدید کنندگان را از دست خواهید داد. مطمئن شوید که وب سایتتان متناسب و کسب و کارتان طراحی شده و دسترسی به قسمت های مختلف آن برای بازدیدکنندگان راحت و آسان است.

ناوبری و مسیریابی را در سایت تسهیل کنید:

این مورد ممکن است نیاز به کمی برنامه ریزی دقیق بیشتری داشته باشد. سعی کنید در ارائه اطلاعات، تعادل ایجاد کنید. نه اطلاعات کم در اختیار کاربران بگذارید، نه اطلاعات بیش از حد.
همچنین، تعادل در استفاده از جلوه های تصویری و گرافیکی را در دستور کار خود قرار دهید. نکته دیگری که حائز اهمیت است، نبود غلط در متن است. از آنجایی که کاربر بیشتر بر روی متن صفحه متمرکز می شود همیشه متون و محتوای سایت را از نظر نگارشی و دستوری چک کنید، تا اشتباهی نکرده باشید.

مسیریابی در سایت صفحه شما را از نظر بصری جذاب خواهد کرد و کاربران به راحتی مطالب مورد نظرشان را پیدا و آنرا دنبال می کنند.

ساده بودن طراحی وب سایت:

تلاش کنید کنید طراحی وب سایت خود را تا حد امکان ساده نگه دارید و از ایجاد صفحات غیر ضروری و اضافی خودداری نمایید، چرا که مشتریان وب سایت شما از همۀ اقشار جامعه هستند و همۀ آنها دانش کافی برای وب سایت های پیچیده را ندارند. همچنین اگر بازدید کنندگان با مشاهده ۳ صفحه از وب سایت شما به آنچیزی که می خواهند نرسند، وب سایت شما را ترک می کنند. هدف از طراحی وب سایت معمولا معرفی محصول یا خدمات یک کسب و کار می باشد. در بازاریابی اینترنتی امکان برقراری ارتباط مستقیم با کاربر وجود ندارد از این رو توجه و بررسی تجربه کاربر بسیار مهم می باشد.

استفاده از رنگ های مناسب (البته در جایگاهی مناسب) به ما این امکان را خواهند داد که وقتی یک کاربر در حال وبگردی می باشد حسی خوب به وی القا شده و وقت بیشتری را در وب سایت صرف کند. سادگی در طراحی و رنگ بندی باعث می شود که خواننده تمرکز خود را بر روی متن از دست ندهد و وب سایت شما را ترک نکند. طی مشاهدات و نظرات ثبت شده توسط کاربران، رنگ سیاه و سفید برای پس زمینه مناسب ترین رنگ است. از لحاظ روانشناسی رنگ ها در سئو سایت و بهینه سازی سایت، استفاده از این دو رنگ در پس زمینه وب سایت موجب بالا رفتن خوانایی و علاقه کاربر برای ماندن در وب سایت شما می گردد.

طراحی وب سایت با تصاویر مناسب:

قرار دادن عکس در متن، آن هم موارد مرتبط، علاوه بر اینکه کاربر را به خواندن مطلب دعوت می کند، فهم و هضم آن را نیز ساده تر می کند. استفاده از تصاویر پس زمینه جذاب و با کیفیت و حرفه ای و قرار دادن آنها در صفحه وب سایت خود می تواند در بهینه سازی سایت شما اثر مثبتی داشته باشد. عکس های حرفه ای می تواند علاقۀ بسیاری را در کاربران وب سایت شما برای مراجعه حضوری ایجاد کند.

ایجاد اینفوگرافیک:

اینفوگرافیک ‌ها یا گرافیک‌های اطلاع رسان، نمایشگران تصویری اطلاعات و داده‌ها هستند. این نگاره‌ها در جاهایی که نیاز به توضیح ساده و یا سریع داده‌ها وجود دارد، استفاده می‌شوند. تهیه اینوگراف یک فن و یک مهارت است، طراح اینفوگراف در قدم نخست باید اطلاعات و اعداد و ارقام را از منابع گوناگون جمع‌آوری کند و بعد با استفاده از اشکال و نمادها آن‌ها را به شیوه‌ای جذاب ارائه کند.

شروع یک پادکست:

پادکست یک راه محبوب برای اشتراک گذاشتن افکار و نظرات خود با کاربران است. به زبان ساده پادکست از پیشرفته ترین و جدیدترین سامانه های ارتباطی است و روشی برای انتشار محتوای الکترونیکی به وسیله صدا که کاربران از طریق آن می توانند ساخته های صوتی و کلامی خود را به شنوندگان، ارائه دهند که از آن به وبلاگ صوتی هم یاد می شود و به زبان ساده تر جدیدترین تکنولوژی برای انتشار صوت بر روی شبکه اینترنت است که حتی میتوانید از این طریق کسب درآمد نمایید.

کاربرهای پادکست عبارتند از:

۱) ایجاد ایستگاههای رادیویی اینترنتی شخصی با کمترین هزینه و توسط یک دستگاه رایانه شخصی.
۲) آموزش الکترونیکی و غیرحضوری در مواردی که احتیاج به توضیح شفاهی وجود دارد.
۳)  کتاب خوانی، شعر و شاعری، پخش موسیقی، تبلیغ خدمات و محصولات، ارتباطات مردمی و روابط عمومی، رپورتاژ و گزارشگری، تولید برنامه های تفریحی و سرگرم کننده از قبیل جوک و لطیفه، فال، قصه گویی و آموزش برای کودکان.
۴)  ساخت وبلاگهای صوتی که در آن وبلاگ نویس بجای نوشتن مطالب شخصی در اینترنت با مخاطبین خود حرف می زند و صدای ضبط شده را روی وبلاگ قرار می دهد.

ساخت کانال در یوتیوب و قرار دادن لینک آن در سایت خود:

یوتیوب به عنوان بزرگترین سایت اشتراک گذاری ویدئو شناخته شده است. شما می توانید از مجموعه خود، محصولات و دیگر خدمات خود ویدئو تهیه و در یوتیوب به اشتراک بگذارید و لینک آنرا در پست های وبلاگ و یا وب سایت خود قرار دهید تا بازدیدکنندگان بتوانند جزئیات بیشتری را در مورد مطالب شما مشاهده کنند. حتی شما می توانید توسط این گنجینه باارزش کسب درآمد کنید.

برای کسب درآمد از یوتیوب باید یک کانال ایجاد کنید و ویدئوهای پرطرفدار و پربازدید را در آن قرار دهید و سپس ترافیک را به سوی کانال خود هدایت کنید.

دوستان عزیز امیدوارم از خواندن این مقاله خسته نشده باشید و برایتان مفید واقع شده باشد. این موارد تنها جزئی از نکاتی است که شما می توانید برای افزایش ترافیک وب سایت خود انجام دهید. اگر هر گونه سوالی در مورد این مطلب آموزشی برایتان پیش‌ آمده آن را در بخش نظرات اعلام کنید.

مطالب مرتبط

فروردین ۱۵, ۱۳۹۶

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz
تمامی حقوق متعلق به اف تی سنتر می باشد.