اف تی سنتر

آموزش بازاریابی اینترنتی به زبان ساده

آموزش بازاریابی اینترنتی به زبان ساده

شناسایی بازار هدف مهمترین اصل در بازاریابی اینترنتی است

در بازاریابی اینترنتی شما این امکان را دارید که مخاطبان خاص خودتان را شناسایی  و برعکس بازاریابی سنتی بازگشت سرمایه داشته باشید.

به عنوان مثال پخش تراکت تبلیغاتی، بدون آنکه بدانیم چه اشخاصی واقعا به آنها نیاز دارند اقدام به پخش تعداد زیادی از این نوع تبلیغات می کنیم که در این صورت اکثرا آنها را به دور می اندازند و حتی این سوال را هم از خود نمی پرسیم که آیا در آن لحظه اشخاص به آن نیاز دارند یا خیر؟

بررسی بازار هدف شما اصلیترین و مهمترین بخش از بازاریابی اینترنتی است. هرکسی که علاقمند به کسب و کار اینترنتی است اولین چیزی که نیاز دارد تحقیق کردن است. تحقیق در مورد آنکه چه چیزهایی را دیگران میفروشند تا افرادی را که به دنبال آن کالاها هستند بیابند، بررسی بازار هدف نام دارد.

بی شک شاه کلید موفقیت در بازاریابی، تحقیق و هدفمند بودن است و بدون آن، هر تلاشی در عرصه بازاریابی، محکوم به شکست خواهد بود.

شما به یک برنامه احتیاج دارید: در زمینه تجارتتان، درخصوص مشتریان و رقبای خود عمیقا تحقیق کنید و یک مدل حقیقی و مفید برای تجارت خود ساخته و روی یک سوال مهم تکیه کنید:

چگونه میخواهید پول در بیاورید؟

فرض کنید در صدد باز کردن یک مغازه هستید. محلی را انتخاب می کنید که باید هزینه اجاره آنرا بپردازید .ممکن است مخارج زیادی نیز برای تهیه دکور مناسب متحمل شوید بدون آنکه به نحوه بازگشت این هزینه ها بیاندیشید. اگر شما محل مناسبی را انتخاب نکنید و بدون برنامه ریزی و هدف و نوع ارائه و شناختن محصولات خود به مشتریان یا بازاریابی اقدام به راه اندازی کسب و کاری کنید حتی بهترین دکور هم داشته باشید قطعا پس از چند ماه تجارت شما سقوط خواهد کرد.
بازاریابی را به عبارتی میتوان گفت هدف و سرمایه گذاری بر روی محصولات می باشد اگر بر محصولات خود بازاریابی و یا هدفگیری صحیح و اصولی نداشته باشید نمیتوانید به آن صورت دلخواه فروشی داشته باشید.

اولین گام در شروع بازاریابی اینترنتی طراحی یک وب سایت هدفمند می باشد.

بازاریابی اینترنتی نیازی به منابع انسانی (بازاریاب) ندارد و تنها با راه اندازی وب سایت مناسب و استاندارد از نظر سئو و استفاده از نیروی متخصص و آشنا به تکنیک های روز بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی، ورود به بازارهای جدید شما شروع میشود.

خیلی ها این سوال برایشان پیش می آید آیا طراحی مناسب وب سایت در فروش تاثیری دارد؟

همانطورکه یک فروشگاه سنتی نیاز دارد تا به زیبایی طراحی شده باشد و محیطی مناسب و دسترسی راحت و سریع به محصولات را برای مشتریان خود فراهم آورد، یک وب سایت هم نیز نیازمند طراحی حرفه ای است. یک وب سایت خوب همچنین نیاز دارد تا اطلاعات را به طریقی موثر نمایش و ارائه دهد و این امکان را فراهم آورد تا مشتریان به آسانی به محصولات دسترسی پیدا کنند و سفارش خدمات و پرداختها را انجام دهند.

با دانستن اینکه چه چیزی را بفروشیم تا وب سایتی مناسب آن طراحی و بازدید کننده برای آن جذب کنیم، می توان گامهای مناسب را برداشت تا در مسیر سود از طریق اینترنت قرار گرفت.

دومین گام افزایش ترافیک وب سایت با بازدیدگنندگان مرتبط به خود

بازاریابی اینترنتی همانند کسب و کارهای دیگر، بر نگاه مشتریان به کالاها و خرید محصولات تکیه دارد. آوردن بازدید کنندگان زیاد به وب سایت، کلید اصلی موفقیت در اینترنت است. افزایش ترافیک وب سایت، ستون فقرات بازاریابی اینترنتی است و تقریبا روشهای نامحدودی برای رسیدن به این هدف وجود دارد.

برای افزایش ترافیک وب سایت دو روش معمول در بازاریابی اینترنتی وجود دارد: بازریابی درون گرا و بازاریابی برونگرا

بازاریابی درونگرا با تولید محتوای مناسب توسط خودمان ایجاد می شود و نیاز به صرف هزینه نیست. ازجمله روش های بازاریابی درونگرا:

با این روش ها بدون صرف هزینه می توانید بار ترافیکی وب سایت خود را افزایش دهید. به طور مثال شما در انجمن مربوط به کسب کار خود مثلا روانشناسی عضو می شوید و در آنجا مطالب مفید می گذارید و به سوالات اعضا پاسخ می دهید.

شما می توانید برای پاسخ به اعضا از آنها بخواهید برای مطالعه مقالات دیگر در این زمینه وارد لینک وب سایتتان که در انجمن قرار داده اید وارد شوند. در وب سایتتان کاربران می توانند علاوه بر مقالات رایگان با آگهی های بنری تبلیغات کتاب و یا سی دی های آموزشی برای حل مشکلات مربوط به حیطه روانشناسی را ببینند و وارد بخش فروشگاه شما شوند و خرید انجام دهند یا از شما درخواست مشاوره حضوری نمایند و به مشتری تبدیل شوند.

البته به همین راحتی مشتری های بالقوه به مشتری بالفعل تبدیل نمی شوند و باید مشتری بالقوه را به بالفعل به مرور زمان تبدیل کنید و اینکار را می توانید از طریق بازاریابی ایمیلی و ارسال ایمیل خبرنامه و غیره انجام دهید. سوالی که پیش میآید این است که ایمیل بازدیدکنندگان خود را از کجا به دست بیاوریم.

بازاریابی ایمیلی
بازاریابی ایمیلی

با قراردادن مطالب رایگان در سایت و یا هدایای رایگان می توانید در ازای آن از مشتری ایمیل و یا مشخصات دیگری دریافت نمایید. نکته مهم این است که شما بتوانید مشتری های بالفعل خود را حفظ نمایید و مجددا آنها را وادار به خرید نمایید که این کار را می توانید با بازاریابی ایمیلی و یا شبکه های اجتماعی و … انجام دهید.

دوستان عزیز شما می توانید در مورد نحوه فعالیت در هرکدام از این محیط ها و گرفتن اطلاعات بیشتر به مقالات مربوط به هر کدام (سئو و بهینه سازی وبسایت، بازاریابی در شبکه های اجتماعی، آموزش ایجاد سئو محتوا، بازاریابی ایمیلی) مراجعه نمایید.

بازریابی برونگرا بازاریابی پر هزینه ای می باشد که انواع مختلفی دارد ازجمله تبلیغات کلیکی در موتورهای جستجو، تبلیغات بنری و …. تبلیغات برونگرا برای کاربران اکثرا آزار دهنده می باشد و بیشتر شبیه بازاریابی های سنتی است. مطمئنا شما هم از  ارسال ایمیل های اسپم، تبلیغات پاپ آپ روی وب سایت ها و تیزرهای تبلیغاتی بین فیلم ها ممکن است ناراحت و خسته شده باشید.

تبلیغات بنری
تبلیغات بنری

دوستان عزیز بنده سعی کردم در این مقاله به طور ساده و روان به تشریح و آموزش بازاریابی اینترنتی به زبان ساده بپردازم. امیدوارم به سوالاتی که ممکن است در ذهن شما ایجاد شده باشد پاسخ داده باشم. در صورت داشتن سوالات بیشتر حتما مطرح نمایید. دوستان عزیز مقالات آموزش سئو اف تی سنتر را حتما دنبال کنید مقالات سئو ما بی شک به سوالات شما پاسخ خواهد داد.

مطالب مرتبط

فروردین ۱۵, ۱۳۹۶

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz
تمامی حقوق متعلق به اف تی سنتر می باشد.