اف تی سنتر

سئو محلی local seo رقابتی تر گردید

سئو محلی

اول از همه یک توضیحی در رابطه با سئو محلی خدمت شما ارائه کنم، سئو محلی یا بهینه سازی جستجوی محلی یک مفهوم نسبتا جدید در بهینه سازی موتورهای جستجو است. گوگل مکان جغرافیایی افراد و سوابق جستجوی آنها را در نظر گرفته و نتایج خود را بر این اساس باز چینی می کند. بهینه سازی جستجوی محلی روند سئو و بهینه سازی سایت شما برای بهبود جایگاه در نتایج محلی گوگل یا همان نتایج وابسته به محل کاربران است. اگر تجارت یا وب سایت شما محدوده جغرافیایی مشخصی را پوشش میدهد باید به سئو محلی نیز توجه داشته باشید.

چرا این روزها سئو محلی بسیار رقابتی شده است؟

به این دلیل که بسیاری از کسب و کارها پی به اهمیت و انجام اصولی سئو محلی بردند و متوجه شدن برای موفقیت در کسب و کار محلی خود باید رتبه بالایی را در نتایج جستجوی محلی کسب نمایید.

از همه مهتر، عوامل رتبه بندی جستجوی محلی به طور قابل توجهی در طول چند سال گذشته تغییر کرده اند، و برای رتبه بندی کلمات کلیدی جستجوی محلی بسیار پیچیده تر و دشوارتر  شده است.
اگر شما صاحب کسب و کار محلی هستید، درک این تغییرات بسیارمهم و ضروری است. در اینجا ما برخی از عوامل مهم این تغییرات که تاثیر بسیاری زیادی بر شیوهای فعلی داشته اند را مورد بررسی قرار میدهیم:

جستجوی محلی در گوگل

جستجو های محلی مبتنی بر موقعیت جغرافیایی هستند و گوگل از اطلاعاتی که در مورد موقعیت جستجوگران دارد و واژه های مرتبط به مکان در کوئری استفاده میکند تا مرتبط ترین نتیجه را در لیست قرار دهد. کاربران گوگل می‌توانند به دنبال یک فعالیت خاص در مکانی خاص باشند. برای مثال می‌توانند نام یک رستوران ایتالیایی را در لندن جستجو کنند و فهرستی از نتایج بر اساس معیار معین شده برای آن ها به نمایش درآید. علاوه بر فهرست خطی نتایج، صفحه‌ای از گوگل مپ (سرویس نقشه گوگل) نیز ظاهر می‌شود که در آن، یک سری نقطه‌های قرمز مشخص شده و مکان‌های پیشنهادی را روی نقشه به کاربر نشان می‌دهد.

کاربر می‌تواند روی فهرستی از سایت‌های بازبینی کلیک کند و با خواندن نظرات کارشناسان و دیگر افراد، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کند. در تصویر زیر می توانید نتایجی از جستجوی محلی گوگل را مشاهده کنید:

map-local-seo-300x227با توجه به تغییرات به وجود آمده، آنچه که برای یک کسب و کارمهم است، گسترش استراژی سئو محلی با استفاده از انواع تکنیک ها، مانند بهینه سازی و ساخت یک صفحه گوگلی برای کسب و کار و اضافه کردن مطالب مفید و یا حتی ترجمه شده در وب سایت خود می باشد.

آیا هنوز هم جستجوی محلی مهم است؟

بطور حتم کسب لینک های مناسب و واقعی از سایت های مرتبط و با هدف گذاری روی عباراتی که در آنها به مکان جغرافیایی شما اشاره شده تاثیر بالایی بر سئو محلی سایت شما خواهد داشت.
یکی از چیزهایی که در این مقاله آموزش سئو برای کسب و کارهای محلی تاکید شده است قرار دادن اطلاعات مربوط به کسب و کاری خود از جمله آرم یا لوگو، تصاویری از محصولات و خدمات، ساعات اداری کسب و کارتان، شرح مختصری در مورد کسب و کار خود و غیره می باشد. با اضافه کردن تمامی این اطلاعات احتمال نمایش کسب و کاری خود را در مقابل کسب و کارهایی که هنوز اطلاعات خود را تایید نکرده اند در جستجوی محلی افزایش دهید.

ارسال محتوای محلی

احتمالا شنیده اید که می گویند “محتوا پادشاه است” همه از تاکید و مزیت های محتوا می گویند اما کمتر از چگونگی ایجاد و توسعه آن سخن می گویند. عموما محتوای محلی، ارتباط و تعامل بیشتری را به شما ارائه می‌دهد و اگر می خواهید در جستجوی محلی بسیار رقابتی موفق باشید نیاز به تمرکز بر تولید و قرار دادن محتوای محلی در وب سایتتان دارید.

نوشتن پست ها به طور منظم شامل اخبار، رویدادهای محلی و دیگر فعالیت هایی که در شهر خود و شهرستانهای اطرافتان اتفاق می افتد. فقط در هنگام تولید محتوای محلی مطمئن شوید که در محتوای خود از کلمات کلیدی مرتبط با شهر یا شهرستان خود استفاده میکنید. همچنین اگر کسب و کار شما در مکانهای مختلفی وجود دارد برای هر یک از مکانهایتان یک صفحه منحصر به فرد راه اندازی کنید.

هنگام استفاده از محتوای جهانی در یک استراتژی محلی، اشتباه متداول این است که انتظارمی رود دقیقا آن محتوا مشابه عنوان اصلی باشد. این نوع از ترجمه تحت اللفظی فاقد سازگاری اجتماعی و فرهنگی است که ممکن است مطالب را در بازارهای محلی جالب تر و جذابتر سازد. از این رو، اهمیت بومی سازی محتوا – عطر و طعم محلی- به مخاطب توانایی ارتباط بهتر با آنچه گفته می شود را می‌دهد.

دایرکتوری کسب و کار آنلاین

یکی از بزرگترین نیازهای جامعه امروز با توجه به رشد جمعیت، ازدیاد کسب و کارها و نیازها و مسافرت ها وجود یک دایرکتوری آنلاین می باشد، شاید برخی به یاد کتاب های زرد و راهنمایی بیفتند که در آنها مشاغل معرفی می شدند اما کارآیی آنها رفته رفته کم شده و مردم به دنبال راه حل سریعتری می باشند و این نیاز را میشود از طریق این دایرکتوری ها رفع نمود.
دایرکتوری هایی که شما می توانید کسب و کار خود را قرار دهید:
like Yelp, Foursquare, Citysearch, MerchantCircle, google, bing
با قرار دادن خود در این فهرست‌ها و اپلیکیشن‌ها، می‌توانید کمی بیشتر خود را در معرض دید، آن هم بدون هیچ هزینه‌ای قرار دهید که این یک راه عالی برای لینک دادن به وب سایت کسب و کار محلی خود می باشد.

بررسی و نحوه قرار دادن ۵ ستاره در نتایج جستجو

مدتی است که بعضی از سایت ها را در نتایج جست و جو به همراه ۵ ستاره میبینیم. احتمالا از خودتان پرسیده اید که این ستاره ها به چه دردی میخورند و یا از کجا می آیند !؟
این ستاره ها که Review star rating نام دارند، در وبسایت هایی استفاده میشوند که محصولات را نقد و بررسی میکنند. با این روش نمایش صفحات وب سایت شما در نتایج جستجو نسبت به بقیه رقبا متفاوت خواهد بود, به عنوان مثال ستاره هایی که در نمایش برخی از جستجو ها نمایان میشود! در بین نتایج جستجوی یک کلمه خاص توسط کاربران شاید سایت شما مورد سوم و یا چهارم باشد اما ستاره های طلایی که در لیست جستجو ها وجود دارد افراد را برای کلیک بر روی لینک وب سایت شما بیشتر تحریک و به وب سایت شما اعتماد بیشتری می کند.

گوگل ساریغ (possum): بهبود نتایج جستجوی محلی

سئو محلی

گوگل در طول سال هزاران آپدیت مختلف انجام میدهد و در اکثر موارد نامی برایشان در نظر نمیگیرند ولی وقتی که آن به روزرسانی ها خیلی قابل توجه باشند معمولا نامی برایشان انتخاب میکنند. در اولیل سپتامبر ۲۰۱۶ گوگل در به روز رسانی های خود الگوریتم ساریغ (possum) را معرفی کرد که هدف اصلی این به روز رسانی برای تنوع بخشیدن به نتایج محلی و همچنین جلوگیری از اسپم رتبه بندی بوده است.
برای کسانی که نمی دانند “Possum” چیست باید بگویم این اسمی است که جامعه سئوکاران محلی تصمیم گرفته اند به روز رسانی الگوریتم محلی عظیمی بدهند که اول سپتامبر ۲۰۱۶  اتفاق افتاده است که ظاهرا این به روز رسانی خاص، تنها رتبه بندی pack3 و Local Finder یا به عبارتی همان نتایج محلی و یا نتایج Google Maps را تحت تاثیر قرار داده است.

باز هم امیدوارم این مطالب از سری مقالات آموزش سئو سایت به شما کمک کرده باشد تا بتوانید سایت خودتان را بهینه تر سازید و بازدهی بیشتری از موتورهای جستجو مخصوصا گوگل داشته باشید.

مطالب مرتبط

فروردین ۱۵, ۱۳۹۶

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz
تمامی حقوق متعلق به اف تی سنتر می باشد.