اف تی سنتر

اشتباهات رایج در سئو سایت

اشتباهات رایج سئو سایت

اشتباه متدوالی که بسیاری از صاحبان وب سایت ها انجام می دهند این است که فقط بر روی محتوا متمرکز می شوند و سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو را نادیده می گیرند. سئو وب سایت یا بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو باعث می شود که شما دیده شوید و کاربران زیادی صفحات شما را بازدید کنند. در این سری از مقالات آموزش سئو سایت به اشتباهات رایج سئو سایت که صاحبان وب سایت ها به آن دچار می شوند می پردازیم:

انتخاب کلمات کلیدی به طور صحیح

اکثر صاحبان وب سایت ها در انتخاب کلمات کلیدی دچار اشتباهاتی می شوند که در اینجا به بررسی چند مورد از آن می پردازیم:

برخی از مدیران سایت ها  می خواهند در تک کلمات کلیدی رتبه خوبی بدست بیاورند که براساس آمار این اشتباه است، چون تنها ۲۰ درصد کاربران از تک کلمه کلیدی و مابقی از ترکیب چند کلمه کلیدی استفاده می کنند.

در اینجا برای شما مثالی میزنم، به عنوان مثال شما در موتور جستجو گوگل به عنوان یک خانم یا آقا به دنبال خرید کفش هستید آیا شما حاظرید ۱۰۰ ها وب سایت را بگردید تا کفش مورد نظر خود را بیابید هرگز اینگونه نیست همه ما به دنبال سریع تر رسیدن به مقصود خود هستیم مثلا یه خانم کفش زنانه جستجو می کند اگر به دنبال نوع خاصی از کفش زنانه باشد مثلا کفش زنانه مجلسی یا کفش اسپرت جستجو می کند.

اشتباه دیگری که صاحبان وب سایت ها بدان دچار می شوند تلاش برای بالا بردن نام تجاری خود در وب سایت است. بسیاری از ما به عنوان کسب و کار کوچک به دنبال شناساندن خود هستیم هدف ما این است کاربران وارد وب سایت ما شوند و ما را بشناسند. کاربری که ما را نمیشناسد چطور نام تجاری ما را می داند که بخواهد آن را جستجو کند. بنابراین بالا بودن نام تجاری شما در موتورهای جستجو اهمیت زیادی ندارد.

بسیاری از مدیران سایت ها برای بدست آوردن کلمات کلیدی بدون تحلیل و بررسی اقدام به کپی برداری کلمات کلیدی از سایت های رقبای خود و یا هر آنچه که به نظر خودشان مناسب است استفاده می کنند لطفا برای انتخاب کلمات کلیدی وقت بگذارید و از ابزارهای تحلیل کلمات کلیدی استفاده نمایید.

بهینه‌سازی تصاویر وب سایت

مطالبی که دارای تصویر می باشند برای کاربران جذاب ترند و بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند. اما به دلیل اینکه موتورهای جستجو نمی توانند تصویر را ببینند بنابراین لازم است که برای هر تصویر توضیح متنی بگذاریم، برای هر تصویر یک عنوان مرتبط، زیرنویس و نام یک فایل مرتبط مشخص نمایید.

استراتژی لینک

بیشتر صاحبان وب سایت ها برای بهبود سئو وب سایت خود از سایت های تبلیغاتی برای درج لینک استفده می کنند. لطفا برای درج لینک دقت کنید تا از سایت های غیر معتبر و جریمه شده توسط گوگل برای درج لینک استفاده نکنید.

تگ های (برچسب) غیر مرتبط

استفاده کردن از تگ های غیر مرتبط با محتوا، شاید شما هم با سایت هایی برخورد کرده باشید که محتوا مورد نیاز ما را ندارند ولی در رتبه اول موتورهای جستجو قرار دارند خوشبختانه الگوریتم موتورهای جستجو بسیار قوی عمل می کنند و این سایت ها پس از مدتی برای همیشه از موتور جستجو گوگل محو می شوند.

مطالب مرتبط

فروردین ۱۵, ۱۳۹۶

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz
تمامی حقوق متعلق به اف تی سنتر می باشد.