اف تی سنتر

بهینه‌ سازی آدرس اینترنتی

سئو آدرس url

بسیاری از افراد این باور را دارند که آدرس اینترنتی تنها پیونددهنده‌ای به دیگر صفحات در بستر اینترنت است و نیاز به رعایت هیچ اصول و تکنیکی نیست؛ اما پیوندها ارتباط‌ دهنده‌ی صفحات ایجادشده در طراحی وب‌ سایت می‌باشند و اگر این پیوندها ازنظر کاربر غیر معتبر باشند، از کلیک بر روی آن‌ها امتناع می‌نماید که این عمل تأثیر منفی در سئو و بهینه‌ سازی سایت می‌گذارد. سئو آدرس url یکی از تکنیک های بهینه سازی درون صفحه می باشدکه باید در بالا بردن رتبه و همچنین ارزش صفحات یک وب‌ سایت به آن توجه داشت، زیرا آدرس‌ های ساده و قابل‌ فهم، اطلاعات و محتوا را به‌ راحتی انتقال می‌ دهند.

بهینه‌ سازی آدرس اینترنتی (url)

وقتی بر روی یک دامنه دو یا چند صفحه با آدرس‌ های اینترنتی مختلفی داشته باشید که محتوای آن‌ها یکسان باشند، گوگل ارزش صفحات آن وب‌ سایت را کاهش می‌دهد.

آدرس‌ های اینترنتی یک وب‌ سایت معمولاً به‌صورت زیر باز می‌شوند:

http://www.example.com یا http:// example.com

در این صورت شما به هر دو شکل می‌توانید به یک وب‌ سایت دسترسی داشته باشید. این‌ یکی از مواردی است که مانع از بالا رفتن رتبه یک وب‌ سایت و به دنبال آن مانع از افزایش بازدیدکننده خواهد شد. وقتی شما از پروتکل HTTPS صرف‌نظر کنید آن‌وقت شما حداقل دارای ۴ آدرس به‌صورت زیر خواهید بود:

http://yoursite.com

http://yoursite.com/index.php

http://www.yoursite.com

http://www.yoursite.com/index.php

حالت استاندارد یک وب‌ سایت که توصیه می‌شود از آن برای معرفی آدرس صفحه اصلی وب‌ سایت خود استفاده نمایید به‌صورت زیر است:

http://www.yoursite.com

اهمیت این موضوع در اینجاست که اگر صفحه‌ی اول وب‌ سایت شما چهار آدرس اینترنتی متفاوت داشته باشد خیلی از پارامترهای مهم مثل میزان بازدید وب‌ سایت و همچنین پیوندهایی که به شما داده می‌شود بر روی این چهار آدرس تقسیم می‌شوند که این اصلاً برای یک وب‌ سایت مناسب نیست. برای جلوگیری از این مشکل باید فایلی به نام .htaccess در مسیر اصلی سرور وب‌ سایتتان ایجاد و کد زیر را در آن فایل وارد نمایید:

RewriteEngine On

RewriteCond%{HTTP_HOST}!^www\.yoursite\.com$ [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://www. yoursite.com/$1 [R=301,L]

توجه کنید که اگر این فایل را قبلاً در مسیر اصلی سرور وب‌ سایت خود ایجاد و یا از قبل فایل گفته شده بر روی سرور شما موجود است فقط کافی است کد بالا را در آن وارد و آن را ذخیره نمایید. دقت کنید که شما باید به‌جای کلمه yoursite آدرس اینترنتی وب‌ سایت مربوطه را وارد نمایید.

 

مطالب مرتبط

فروردین ۱۵, ۱۳۹۶

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz
تمامی حقوق متعلق به اف تی سنتر می باشد.