اف تی سنتر

محدودیت های طراحی غرفه نمایشگاهی و دلایل شکست

غرفه نمایشگاهی

غرفه نمایشگاهی ابزار قدرتمندی است، زائیده برنامه ریزی دقیق شرکت کننده و ایده خلاق طراح که به منزله ویترینی است برای نمایش انواع فعالیتها و تکنیک های فروش. به کلامی دیگر،غرفه نمایشگاهی یک تصویر چند بعدی از پیام های بازاریابی و فروش است. غرفه مجموعه ای از سازه های فیزیکی نیست بلکه واسطه بازاریابی یکپارچه ایست که از ویژگی های فیزیکی خود برای ایجاد فرصتهای فروش محصولات و خدمات استفاده میکند. غرفه تصویر روشنی از شرکت کننده است برای دامنه وسیعی از مخاطبان!

ماندگاری غرفه در اذهان بازدیدکنندگان به تنهایی معیاری باارزش برای تعیین موفقیت غرفه است. در نتیجه بسیاری از شرکتها به دنبال افزودن تعداد بازدیدکنندگانی هستند که غرفه آنها را به خاطر بسپارند. تعداد بازدیدکنندگانی که غرفه را می بینند و بعد از نمایشگاه نام شرکت، محصولاتش یا هر دو را به خاطر می سپارند، ماندگاری در ذهن را اندازه گیری می کند. ماندگاری در ذهن تا آنجا ارزشمند است که تاثیر غرفه را از دامنه نمایشگاه فراتر می برد. این امر به نوبه خود در تاثیر بر تصمیم گیری برای خرید کمک می کند و آگاهی از محصول و شرکت را در مدتی طولانی تر موجب می شود.

دلایل شکست غرفه نمایشگاهی

هر طراحی در حوزه عمل خود باعوامل محدود کننده ای روبروست که آزادی عمل را سلب میکند و مهمترین عامل محدود کننده هزینه هایی است که صاحب کار برای ساختن غرفه در نظر گرفته است. سایر مواردی که خارج از کنترل طراح و نمایش دهنده کالا هستند عبارتند از… میزان مجاز باری که هر متر مربع از کف سالن نمایش قدرت عمل آن را دارد.

میزان ارتفاع وجود ستون،پایه،اشیا و …. ابعاد درهایی که از طریق آنها می توان قطعات را به داخل غرفه آورد. موقعیت غرفه در رابطه با غرفه های مجاور دلایل شکست شرکت در یک نمایشگاه: اهداف نمایشگاه روشن نباشد. استقبال از غرفه نمایشگاهی به حد کافی نباشد. کالای عرضه شده متناسب با بازار نباشد. مدیریت غرفه ضعیف باشد. طراحی غرفه مطلوب نباشد. اعتبار اختصاص یافته برای ساخت غرفه در سطح ناچیزی باشد. کاتالوگ ها و مواد تبلیغی به موقع در اختیار صاحب غرفه قرار نگیرد. نتایج نمایشگاه مورد پیگیری قرار نگیرد.

مطالب مرتبط

اسفند ۲۴, ۱۳۹۵

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz
تمامی حقوق متعلق به اف تی سنتر می باشد.