اف تی سنتر

آموزش نورپردازی در معماری داخلی

نورپردازی در معماری داخلی

انتخاب صحیح تجهیزات روشنایی و به کارگیری شیوه های نوین نورپردازی در معماری داخلی می تواند آرامش بصری مناسبی را در هر فضای داخلی ایجاد کرده و به ساکنان منتقل کند.

از این روست که امروز، نورپردازی درست بخش مهمی از معماری تلقی می شود. نورپردازی اصولی، علاوه بر چشم نواز کردن فضاها می تواند در صرفه جویی انرژی نیز موثر واقع شود و از اهمیت بسزایی برخوردا است.

همه ما با کلیدهای خودکاری که لامپ یخچال را به هنگام باز و بسته کردن در آن روشن یا خاموش می کند، آشنا هستیم. این نوع کلیدها همچنین برای استفاده در کمدهای دیواری و سایر فضاهای مربوط به نگهدای اشیا مناسب هستند. برای این که فضا را بیشتر مسکونی جلوه دهید و در ضمن از فناوری های جدید و پیشرفته نیز بهره بگیرید، از کلیدهای زمانی و کاهنده های نور در آشپزخانه و سایر اتاق های پرتردد استفاده کنید.

تراریوم

نمونه های پیشرفته تر این کلیدها می توانند به وسیله گرما، حرکت یا صدا فعال شوند. بعضی از کلیدها که به وسیله اشعه مادون قرمز فعال می شوند، انواع مناسبی از لحاظ امنیتی هستند.

انتخاب صحیح تجهیزات روشنایی و به کارگیری شیوه های نوین نورپردازی، می تواند آرامش بصری مناسبی را در هر فضای داخلی ایجاد کرده و به ساکنان منتقل کند. از این روست که امروز، نورپردازی درست بخش مهمی از معماری تلقی می شود.

تا جایی که ممکن است اجازه دهید که نور طبیعی منبع اصلی روشنایی باشد. سپس روشنایی فضا را با چراغ های جالب کامل کنید. (مثلا با نورهای متحرک و چشمک زن)

تراریوم

چراغ تزئینی با حباب جذاب را انتخاب کنید

تا قادر باشد جزئیات اشیای پیرامون خود را با وضوح بیشتر نمایش دهد. به نظر می رسد خانه های آینده که به طور کامل با رایانه نظارت می شوند، مجهز به سلول های حساس به نور خواهند بود که این سلول ها چراغ ها را متناسب با سطوح مورد نیاز روشنایی و با توجه به نور طبیعی موجود در محیط، و یا نیاز ساکنان خانه، به طور خودکار روشن و خاموش خواهند کرد.

یا آن که نورپردازی کل خانه به نحوی برنامه ریزی خواهد شد که در زمان های معینی خاموش و روشن شوند. هدف مورد نظر، استفاده بهینه و مقرون به صرفه از صورت های مختلف انرژی است. برخی از این فناوری ها، در حال حاضر در سالن های همایش و فضاهای عمومی یا تجاری بزرگ نیز مورد استفاده می گیرند که کارایی آن ها کاملا مفید ارزیابی می شود.

تراریوم

تراریوم

مطالب مرتبط

فروردین ۱۵, ۱۳۹۶

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz
تمامی حقوق متعلق به اف تی سنتر می باشد.