اف تی سنتر

معرفی نرم افزار EndNote

نرم افزار EndNote

امروزه تهیه پروژه ها، انجام تحقیقات، انجام پایان نامه ها، پژوهشهای علمی، و انجام مقاله ها جزء لاینفک آموزشهای آکادمیک شده که تمام اعضاء هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با آن سرو کار دارند. مدیریت این اطلاعات علمی کار پر دغدغه ای است که ذهن پژوهشگران را به خود معطوف کرده است. نرم افزارهای مختلفی جهت تسهیل امر مدیریت متون و مدیریت منابع و ماخذ وجود دارد که محقق را کمک می کند تا با ایجاد یک بانک اطلاعاتی از مقالات به راحتی تحقیق خود را انجام دهد، سازماندهی نماید و به راحتی براساس استانداردها فهرست منابع و ماخذ آن را تهیه کند. ازجمله این نرم افزارها را می توان نرم افزار Endnote اشاره کرد.

اندنوت (EndNote) محصولی از شرکت تامسون رویترز (Thomson Reuters) نرم افزاري جهت ذخیره و سازماندهی منابع مورد استفاده در روند پژوهش می‌باشد. این برنامه قابلیت جستجوی مقالات در پایگاه‌ها و ذخیره کردن اطلاعات مورد نیاز آن‌ها را فراهم می‌کند. با این برنامه می‌توان منابعی که برای نوشتن پروپوزال تحقیقاتی، پایان نامه، مقاله، کتاب و هر نوشته تحقیقاتی دیگر مورد استفاده قرار گرفته‌است را مدیریت و آن‌ها را در یک فرمت نوشتاری استاندارد ذخیره نمود. اندنوت دارای فرمت مجلات مختلف می‌باشد، بنابراین با کمک آن می‌توانید منابع مقاله خود را مطابق آن مجله به طور خودکار و سریع تغییر دهید.

برخی از کاربردهای این نرم افزار:

  • ایجاد بانک اطلاعاتی به شکل کتابخانه مجازی
  • برقراری ارتباط بانکها و پایگاه های اطلاعاتی و جستجوی اطلاعات از آنها
  • انتقال و ذخیره اطلاعات کتابشناسی مقالات بازیابی شده از بانکها و پایگاه های اطلاعاتی در کتابخانه مجازی
  • تهیه فهرست منابع و ماخذ برای پایان نامه و مقاله
  • وارد نمودن اطلاعات منابع تنها از طریق وارد کردن فایل PDF مقالات
  • وارد کردن منبع به متن پروپوزال تحقیقاتی، پایان نامه، مقاله و کتاب و همچنین اضافه شدن خودکار آن به فهرست منابع در انتهای فصل یا انتهای سند با یک کلیک

و …

ابزارهای لازم برای استفاده از endnote:

  • نرم افزار endnote، نرم افزار ورد، متصل بودن به اینترنت
فروردین ۱۴, ۱۳۹۶

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
wpDiscuz
تمامی حقوق متعلق به اف تی سنتر می باشد.